ارسال شده در۱۸ مرداد ۱۳۹۴/تعداد بازدید :6890

رونمایی از فرش 6 میلیون دلاری در غرفه فرش عظیم زاده

رونمایی از فرش 6 میلیون دلاری در غرفه فرش عظیم زاده رونمایی از فرش 6 میلیون دلاری در غرفه فرش عظیم زاده

سه تن از بافندگان ایرانی به مدت 14 سال برای تکمیل این محصول که درحال حاضر در نمایشگاه فرش و هنر کویری در معرض نمایش قرار دارد، زحمت کشیده اند.
فرش ایرانی به ارزش 6 میلیون دلار (Dh22 میلیون) در جشنواره فروش فرش و هنر کویری معرض نمایش است. ظرافت فرش به همراه ابریشم خالص و رنگ های طبیعی مورد استفاده برای بافت آن عواملی هستند که این فرش را منحصر به فرد و گران قیمت می کنند.
دبی: سه تن از بافندگان ایرانی فرشی را با 44 میلیون گره بافته اند که ارزش آن 6 میلیون دلار (22Dh میلیون) بوده و درحال حاضر در جشنواره فروش فرش و هنر کویری در دبی(DSF) در معرض نمایش قرار دارد.
فرش ایرانی، که تکمیل آن 14 سال بطول انجامیده است، توسط فرش عظیم زاده که یک موسسه تجاری خانوادگی در ایران بوده و در سال 1956 تاسیس گردیده است، به نمایش گذاشته شد.
صالح اقبالی، مدیر فروش فرش عظیم زاده گفت: " بافندگان برای ایجاد گره های بسیار کوچک منحصر به فرد این فرش دو در سه متری، باید از عینک های ذره بینی خاصی استفاده می کردند."
اقبالی گفت که هر 7 متر از فرش 180 گره دارد، و افزود تعداد گره ها در هر 7 سانتی متر از فرش قیمت آن را مشخص می کند. وی ادامه داد:" هرچه تعداد گره ها بیشتر باشد، قیمت فرش بالاتر خواهد بود."
اقبالی گفت: " ظرافت بالای فرش بهمراه ابریشم خالص و رنگ طبیعی مورد استفاده برای بافت آن عواملی هستند که این فرش را به فرشی منحصر به فرد و گران قیمت تبدیل کرده اند. این فرش قطعه ای از هنری نادر است.