ارسال شده در۱۱ شهريور ۱۳۹۴/تعداد بازدید :13639

فرش نقشه قره باغی به سفارش فرش عظیم زاده جایزه جشنواره فرش برتر را کسب کرد

فرش نقشه قره باغی به سفارش فرش عظیم زاده جایزه جشنواره فرش برتر را کسب کرد فرش قره باغی به سفارش شرکت فرش عظیم زاده جایزه نخست پنجمین جشنواره فرش برتر کشور در بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی را به خود اختصاص داد

فرش قره باغی در گروه فرش های معاصر در محور فرش های کلاسیک شهری با بافت بیش از 77 گره در 10 سانتیمتر مربع مقام نخست این جشنواره

را به دست آورد

انتخاب فرش قره باغی از میان 183 تخته فرش حاضر در جشنواره توسط کارشناسان مرکز ملی فرش ایران، مرکز توسعه تجارت و

اتحادیه صادرکنندگان فرش صورت گرفته است

احد عظیم زاده پس از دریافت هدایای خود، آن را به همراه 10 سکه تمام بهار آزادی به سازمان بهزیستی اهدا کرد و گفت: این فرش با 130 رج در 10 سانتیمتر و در ابعاد 345 در 488 سانتیمتر بافته شده است.

وی با بیان این که، فرش قره باغی در مدت 7 سال  توسط چهار نفر بافته شده افزود: فرش عظیم زاده چهار سال متوالی اولین صادر کننده فرش دستباف ایران می باشد و همچنین تنها برندی است که در ژنو سوییس به ثبت رسیده و تاکنون فرش های خود را به بیش از  57 کشور جهان صادر کرده است.

عظیم زاده افزود: فرش دستباف تنها کالایی است که به خانه ها زینت می دهد و از ارزش آن نیز کم نمی شود و از آن می توان به عنوان سرمایه استفاده کرد.

وی با بیان این که، نفیس ترین فرش جهان با 280 رج در 10 سانتیمتر در اختیار این شرکت است گفت: این فرش شش متری در مدت 14 سال و دو ماه بافته شده است و توسط کارشناسان شش میلیون دلار قیمت گذاری شده است.